Jezioro Bukowo - powierzchnia 1748 ha, maksymalna głębokość 2,8 m. Jezioro znajduje się w miejscu dawnej zatoki morskiej. Od Bałtyku odcięte jest Mierzeją Bukowską. Brzegi jeziora porośnięte są szuwarami, dzięki czemu swój dom w tym miejscu znalazły liczne gatunki ptactwa. Wody zbiornika bogate są w ryby, m.in. węgorza, okonia, płocia, leszcza, szczupaka, sandacza.
Jezioro Kopań - powierzchnia 790 ha, maksymalna głębokość 3,9 m. Od morza oddzielone jest wysoką mierzeją. Brzegi porośnięte są szuwarami, od kilku lat obserwuje się tu szlak ptasich wędrówek, złowimy tu węgorza, okonia, sandacza.
Rezerwat "Słowińskie Błota" - leży 1 km na północ od wsi Słowino. Swoim obszarem obejmuje około 145 ha terenu. Jest najlepij zachowanym w Polsce torfowiskiem wysokim typu bałtyckiego. Występuje tu 37 gatunków roślin naczyniowych, 41 gatunków mszaków oraz 45 gatunków porostów.
Okoliczne miejscowości i ich atrakcje
DARŁÓWKO - ciekawym elementem w miasteczku jest rozsuwany most oddzielający Darłówko Wschodnie od Zachodniego. Most został zbudowany w latach 80. XX w. We wschodniej części Darłowa znajduje się 23 - metrowa latarnia morska z końca XIX w. Niewątpliwą atrakcję stanowi rejs katamaranem na Borholm lub wyprawa w morze kutrem rybackim albo wielkim bananem, który jest ciągnięty przez motorówkę.
CISOWO - jednonawowy, gotycki kościół p.w. św. Stanisława Kostki z 1321 r., budownictwo zagrodowe z XIX wieku, pomnik poległych żołnierzy niemieckich w I wojnie światowej.
BARZOWICE - we wsi na uwagę zasługuje gotycki kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu z XV wieku, w którym znajduje się gotycka szafka ścienna z XV wieku. We wsi zobaczymy również budownictwo zagrodowe z XIX wieku oraz pomnik żołnierzy niemieckich poległych podczas I wojny światowej. Obok wioski znajduje się Barzowicka Góra (72,2 m), która jest wspaniałym miejscem widokowym na malowniczą panoramę okolic.
JAROSŁAWIEC - latarnia morska z 1838 r.