ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Darłowo powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Dąbki

POLECAMY: Dąbki noclegi - Wspaniały urlop nad morzem, tylko w Dąbkach, z znaszym serwisem zaplanujesz naprawde udany wyjazd, prezentujemy liste kwater, hoteli i apartamentów z ich dokładną lokalizacja na interaktywnej mapie Dąbków !! ZAPRASZAMY !!

 Dąbki

Dąbki to jedno z najczystszych miejsc na polskim wybrzeżu, położone nad morzem i nad brzegiem jeziora Bukowo. Miejscowość ta posiadaja znakomity mikroklimat (liczne sanatoria i domy uzdrowiskowe) - znajdują tu się również łąki o podłożu borowinowym. Rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowe i czyste powietrze. Kolejnym atutem Dąbek jest woda, wody Bałtyku nie są zanieczyszczone, a nadmorska plaża oddzielona pasem lasu sosnowego, pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Dąbki są wspaniałą bazą sportów wodnych, na przystani przy jeziorze Bukowo można wypożyczyć łodzie, kajaki, żaglówki oraz rowery wodne. Wiejące tu wiatry stwarzają doskona warunki do uprawiania windsurfingu. Niewątpliwą atrakcją sezonu są także zawody o "Puchar Polski" w windsurfingu.
Dąbki znajdują się 8 km od Darłowa i 30 km od Koszalina.


 

Główne atrakcje turystyczne:

- wędkowanie: można wypłynąć kutrem na nocne połowy na Bałtyku.
- szlaki kajakowe
- turystyka rowerowa i piesza
- aquapark
- przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu wodnego  
- jazda konna
- rejsy statkiem spacerowym

Główne szlaki turystyczne:


CZERWONY - Koszaliński Szlak Nadmorski -  od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

NIEBIESKI - Szlak Rezerwatów - od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

ZIELONY - Szlak Wiatraków - od Darłowa z Zamku Książąt Pomorskich, przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań, a w Wiciu łączy się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim.

CZARNY - Szlak Zabytków Średniowiecza - od Darłowa, przez: Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki.
Atrakcje

AQUAPARK, JAZDA KONNA, PRZYSTAŃ WODNA Z WYPOŻYCZALNIĄ SPRZĘTU WODNEGO, REJS STATKIEM SPACEROWYM, SZLAKI KAJAKOWE, TURYSTYKA ROWEROWA I PIESZA, WĘDKOWANIE,


NOCLEGIJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 18 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.215 sek.